Dovolená Santa Maria

Dovolená Santa Maria

Santa Maria, to jsou především kilometry písčitých pláží, pastelové koloniální domy a azurově čisté vody oceánu. Na obzoru tu vidíte prohánějící se surfaře a windsurfaře, v dálce můžete zahlédnout loďky místních rybářů, kteří se pouštějí na moře za svou každodenní obživou. Všude kolem panuje pořádek a klid, přesně tak, jak jste si to vysnili. Tak vypadá dovolená v Santa Marii, nejoblíbenějším letovisku Kapverdských ostrovů.

Ráj vodních sportů

Městečko Santa Maria leží na samém jihu ostrova Sal, jehož název znamená v portugalštině sůl. Dříve mu námořníci řikali Plana, “plochý”, ale po otevření solných dolů se tento název změnil. Sal je sice sopečného původu, ale na moc kopců tady nenarazíte. Pokud tedy toužíte hlavně po turistické dovolené, na které byste zdolávali strmé kopce a prodírali se hustou zelení, zvolte raději jiné místo. Tady ani jedno z toho nenajdete. Sal se hodí spíše pro milovníky kvalitního servisu, čistých panenských pláží a adrenalinových vodních sportů. Ne nadarmo hostila Santa Maria v roce 2007 mistrovství světa ve windsurfingu. Podmínky pro krocení divokých vln na prkně jsou tu možná nejlepší na celém světě. Není tedy divu, že se sem hlavně přes zimu sjíždějí profesionální závodníci v surfování, windsurfingu i kitesurfingu, kteří tu mají ideální podmínky pro přípravu na další sezónu. Blízko pláží nebo v chráněných zátokách ale mohou trénovat i naprostí začátečníci, kterým tu je navíc k dispozici řada surfařských škol.

Bouřlivá Buracona

Jestli máte rádi adrenalin, určitě si užijete i další zábavu, kterou si můžete dopřát v Buraconě, přírodní oblasti na severu ostrova. Pokud si půjčíte čtyřkolku nebo terénní vůz, cesta tam vám nebude trvat déle než hodinu a užijete si během ní spoustu zábavu při zdolávání kamenitých cest a písečných dun. Přímo v Buraconě si pak ti odvážnější mohou zaskákat z útesu do mořského jezírka, které se tu vytvořilo mezi skalami. V době příboje tu vlny dosahují několikametrové výšky a pokud nestihnete včas vylézt, můžete se ošklivě poranit o ostré hrany skal. Pokud byste si rádi užili klidnější vody, navíc s léčivým účinkem, vyrazte ke kráteru Pedra de Lume, kde bylo veřejnosti zpřístupněno jezero se slanou vodou, jehož ozdravné účinky bývají přirovnávány k zázračné vodě Mrtvého moře. Můžete si tu dopřát zábaly, antioxidační procedury nebo koupele v léčivém bahně. Navíc tu funguje stánek s občerstvením a obchůdek se suvenýry, takže pokud budete chtít, můžete si místní zázračnou sůl s sebou odvézt i domů.

Písek, bary, suvenýry

Santa Maria je sice malé městečko, ale pokud nevyhledáváte právě ruch velkoměsta, nic vám tu chybět nebude. Podél hlavní ulice v centru města najdete vše, co potřebujete pro ten správný relax na zahraniční dovolené. Vyhlášené jsou hlavně zdejší bary, z nichž každý má happy hour v jinou dobu, takže se můžete klidně přesouvat z jednoho do druhého a za zlomek normální ceny vyzkoušet všechny místní speciality. V Blue baru si vychutnáte výborné koktejly, Cabobar je vyhledávaný hlavně milovníky sportu, protože tu na velké obrazovce běží přenosy z celého světa, a v Josie Regan´s Irish baru se zase scházejí milovníci hazardu i přátelských karetních partiček, aby si užili zábavu při blackjacku nebo pokru. Hned vedle hlavní třídy sídlí i největší tržiště ve městě, Genuine Cabo Verde, kde najdete poctivé zboží za dobré ceny. Určitě si tu vyberete krásné suvenýry na památku domů i nejrůznější drobnosti a dobroty, které vám zpříjemní pobyt v Santa Marii. Pokud byste rádi vyrazili na cestu už teď, prozkoumejte nabídku v sekci last minute Santa Maria - nějaké volné místo určitě ještě najdete.


Aktuální kurzy

  • GBP29.633
  • USD22.842
  • EUR26.075
  • AUD17.727

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.
Otevřít kontakt Zavřít kontakt

Procestujte s námi celý svět.